دسته
همکاران
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 12051
تعداد نوشته ها : 16
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem223

کارخانه دیگ هم یک شرکت امریکایی و مطرح در زمینه تولید پکیج های قطره ای، کنترلر، تایمر، کنترلر خورشیدی، فیلتر ، بست و اتصالات، قطره چکان، فوگر یا مه پاش و لوله و ده ها مورد دیگر است که حتی فقط نام بردن از آنها بسیار زمان بر است و لیست مفصلی را شامل می شود. باید توجه داشت از آنجا که پمپ کارواش درواقع قلب یک کارواش میباشد برای خرید پمپ های کارواش سعی شود از مارکهای معتبر استفاده گردد چون هرچند از لحاظ هزینه نسبت به سایر پمپ ها هزینههای بالاتری دارند اما از لحاظ کیفیت کار شما را تضمین نموده و استهلاک و خرابی پمپ بسیار کمتر است. اما دستمزد بالاتر شستشوی داخل خودرو و موتور خودرو که به واسطه حساسیت بالا و تخصصی بودن خدمات نظافتی آن توسط بخار پر فشار که حتی گاها به 10برابر دستمزد شستشوی معمولی خودرو میرسد تبدیل به منبعی با درآمد بالا در صنعت کارواش شده لذا اکثر کارواشها سعی در تهیه و خرید دستگاه کارواش بخار دارند. به مروز زمان و با توجه با افزایش قیمت ماشینها و همچنین افزایش درخواست مشتریان برای دریافت خدمات شستشوی داخل ماشین مانند صندلی و سقف و حتی موتور ماشین و نیز برای برداشته شدن این محدودیت اساسی در صنعت کارواش خدمات شستشو با بخار آب یا همان کارواش بخار که در آن از بخار آب پر فشار برای شستشو استفاده می شود پیدایش و توسعه داده شدند.

این دستگاه با دریافت هوای متراکم فشار بالا از کمپرسور و استفاده از آب و مایع پاک­ کننده که به صورت کف وجود دارد، یک مخلوط کف فشار بالا تولید می کند. هر کارواشی بدون داشتن دستگاه کارواش بخار فقط در دو مورد اول یعنی روشویی و زیرشویی ماشین میتواند خدمات ارائه دهد و دستمزد معمولی را هم در قبال این خدمات دریافت کند. اما امتیاز ویژه کارواش بخار میزان ترکنندگی بسیار پایین تر آن نسبت به آب بوده که قابلیت استفاده برای شستن داخل خودرو و موتور آنرا فراهم نموده و موجب رشد چشمگیر استفاده از دستگاه کارواش بخار در اکثر کارواش ها شده است به طوریکه در حال حاضر تبدیل به استانداردی به عنوان مقیاس ارایه خدمات ممتاز کارواشی گردیده است. حال که با تجهیزات مورد نیاز کارواش آشنا شدیم و به عوامل موثر جهت راه اندازی کارواش ثابت پرداختیم در ادامه به بررسی انواع سیستم های کارواشی پرداخته و سپس مورد کارواش سیار را تحلیل می نماییم. کارواش بخار آب علاوه بر داشتن فشار کافی جهت زدودن آلودگی ها و نیز گرمای مناسب جهت از بین بردن آلودگی های با چسبندگی زیاد همچون انواع چربی ها و روغن های صنعتی در صورت استفاده همراه با شوینده های نانو مانند کاتالیزور باعث افزایش سرعت و کیفیت شستشو میگردد. 

حتی برای محلول ساده تاید و آب پاشش یکنواخت به همه جای خودرو با غلظت و میزان ترکنندگی مناسب علاوه بر ایجاد حس اطمینان از تحت پوشش قرار گرفتن همه قسمت های خودرو به طور محسوسی بر کاهش میزان مواد شوینده مصرفی مورد استفاده اثر گذار است که این موضوع خصوصا در کاربرد مواد نانو به واسطه قیمت آنها بیشتر به چشم می آید. در صورتی که آب سختی بالایی دارد برای جلوگیری از رسوب گرفتن دستگاه فیلتر پیش از ورودی آب نصب کنید. کارواش صنعتی 90 بار COOFIX دارای وزن 13 کیلوگرم، دبی 10 لیتر در دقیقه و حداکثر دمای ورودی آب 50 درجه سانتیگراد است. پمپ کارواش برتولینی 150 بار با الکتروموتور 5.5 اسب به وسیله کوپلینگ متصل و بر روی شاسی فلزی سوار می شود. هرچند از انواع آن ها همان گونه که از نامش هم بر می آید به منظور عملیات های متنوع صنعتی همچون لایه بری، لکه بری، رنگ زدایی و تخریب کثیفی و آلاینده های گوناگون در اماکن صنعتی استفاده می شود، اما در حالت کلی تمامی متریال های این دستگاه به گونه ای طراحی شده که با برخورداری از قابلیت پاشش پر فشار آب، برای محیط های خانگی و نیمه صنعتی نیز به کار برده می شود.

یکی از پارمترهای مهم در استفاده بهینه از این مواد و کسب نتیجه مطلوب نحوه اعمال مواد شوینده بر روی بدنه ماشین می باشد. یکی از پر مصرف ترین آبپاش هانتر مخفی شونده می باشد و بیشتر برای فضاهای کوچک از آنها استفاده می شود زیرا شعاع پاشش همه این نوع از هانترها کمتر از 5.2 متر می باشد. اصولا مخزن کف پاش بوسیله هوای بیرونی ناشی از کمپرسور باد تحت فشار قرار گرفته و عمل میکند هر چند در صورت نبود کمپرسور هوا در کارواش های کوچک می توان از مخزن سم پاش دستی به عنوان کف پاش استفده نمود. واترجت های دیزلی یا بنزینی به دلیل مصرف سوخت موجب ایجاد آلودگی هوا شده لذا در محیط های بیرونی و یا با تهویه مناسب کاربردی اند. مخزن کفپاش یا کف ساز مخزنی است که مواد شوینده داخل آن قرار میگیرد و توسط هوا ی فشرده تحت فشار قرار میگیرد و به همین دلیل بعد از بازکردن شیر کفپاش مواد شوینده را فشار و سرعت بالا اسپری نموده و باعث کسب بالاترین سطح تر کنندگ نسبت به میزان مواد مصرفی و درنتیجه کاهش محسوس مصرف مواد شوینده میگردد.

خرید تایمر آبیاری اوربیت

دسته ها :
يکشنبه دوم 3 1400
X